Türkiyedeki bilimsel faaliyetlere bakışınız nedir

Yorumlar

bilime yaklaşım

kıymetli arkadaşlar, geçenlerde tv de dört bilimadamı (!) evrim teorisinin yanlişlığını anlatmaya çalışıyorlardı.. kur'an ın muhalefeti olmaz, muhalefet olmayınca sorgulama olmaz, analitik ve şüpheci yaklaşamazsınız, birileri "bu böyledir" dediği anda bilim biter..

bilim

bilim cok degerli bir olgudur,para getiriside coktur.bu yuzden belli buyuk sirketler bu konu tek ellerine almislardir.Onlarin disinda bilim yapilmasina izin vermezler.Siyaset dahil her yolu kullanirlar.

bilime önem ver

bilime önem ver

bilim

Türkiye hazır yemeye ve halkın parasını yabancıya vermeye, kendi insanının zekasını küçümseyip beyin göçüne sebep olmaya alışmış.O nedenle hiç kendilerini yormuyorlar birde bizimde yormamıza izin vermiyorlar.İmkan saglayır bir adım öne gitmek yerine bilim insanını köreltiyor bizim devletimiz.Parayı ilme harcayacağına bilinmez yerlere harcamayı tercih ediyor.Ben bu cehalet sona ersin istiyorum artık yeni buluşlar biz yapalım, kimya nobel ödülünü biz alalım istiyorum.Yaptığımız ürünler bize aitolsun onlar bizlerden satın alsın ve kendi ham maddemizi üretelim, var olan hammeddeyi dışardan almayalım...Bu amerika yandaşlığı na son artık.

türkiye

çok gerideyiz, geride kaldık

bencede bilime önem

bencede bilime önem verilmeli bunun için gerekli olanaklar sağlanmalı bence

hangi bilime önem verilmeli

Bilim yapmak demek bulduğunu yayınlamak demek. Bulduğun şeyi sana karşı kullananlar elbette hazır olacak.

Türkiye´de bilimsel faaliyetlere bakışımız

ülkemiz dışa bağımlı hale getiriliyor;sadece bilimsel faaliyetler konusunda değil her konuda. kimler tarafından mı? Devlet tarafından elbette . Atatürk´ten sonra gelen tüm iktidarlar ülkeyi her konuda dışa bağımlı hale getirmek için adeta yarıştılar kendi çıkarları için dış güçlerin çıkarları doğrultusunda hareket ettiler. Kendi küllerinden doğan bir ülkeyi ve onu yaratan onca emeği sattılar rahatları için, zevk ve refahları için. Oysa bu gün dünyanın en ünlü üniversitelerinde çalışan bilim ekiplerinin içinde yeni buluşlara öncülük eden katkı sağlayan hatta imza atan bir çok bilim adamı TÜRK´tür. Ama onlar bu başarılarına imzalarını nedense kendi ülkemizde atamazlar. Üstelik ülkede hala ülkemize hizmet etmek isteyen yüzlerce beyin var ama bu beyinler ya KAPİTALİST ÜLKELERE HİZMET ETMEK ÜZERE GÖÇE ZORLANIR YADA ENGELLENİR SUSTURULUR. işte tüm bunları bilmek ve açık açık söylemekte BENİM ÜLKEMDE "SUÇ"TUR.

yok

Türban tartışmaları kadar ,teknolojiyi tartışsaydık , tekniğe ve kendi elemanlarımıza değer verseydik ,şimdiye nükleer santralimizi kurmuş ,uzaya da açılmış olurduk..

altın oran ile ilgili hangi

altın oran ile ilgili hangi bilim adamları çalışma yaptı

Her konuda olduğu gibi

Ülkemizin her konuda oldu gibi bu konudada dışa bağımlılıktan kurtulabilceğini sanmıyorum.Örneğin otomobil icat edileli 100 yılı geçmesine rağmen hala kendi patentli bir otomobilimiz motorumuz dahi yok.Değilki tıp alanında gelişmeler yaşansın.Labaratuvar kuracaksın dışa bağımlısın.Teknik servis dışa bağımlısın v.s.karamsar bir yazı ancak gerçekeler acı maalesef

bilimsel çalışma

koltuk teorisi: bu teoriyi bizim bilim adamları bulmuştur ve deneylerle ispatlanmıştır ve yapılan her türlü riyakarlıklarla bu doğrulanmıştır. Bunu yazmaktan acı duyuyorum bir türk olarak ama umarım beni anlayanlar vardır.keşke keşiflerimizle övünseydim bu daha iyi olurdu.Bu sitemler ünvanı olanlara beyinlerinizi lütfen yeni teori ve çalışmalara açınız.Atamızın dediği gibi Türk milleti zekidir

kesinlikle bilime önem

kesinlikle bilime önem werilmelidir bunun tartışması bence yapılmamalıdır

bilim

bilime önem verilmesi için insanların kendilerini geliştirmesi gerekir

Bilime önem verilmesi için

Bilime önem verilmesi için önce insanların değişmesi gerekiyor.Bunun için de insanların kendini geliştirmesi, bilime merak olması ve bizim için büyük bir nimet olan KURAN ın okunması gerekiyor.

yök

yök oldukça Türkiye'de bilimsel araştırmanın önünü hep keserler.

bilim

türkiyede bilime önem verilmelidir

bencede bilime önem

bencede bilime önem verilmeli bunun için gerekli olanaklar sağlanmalı bence

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar