Jeo. Müh. Nevzat BAYHAN

warning: Creating default object from empty value in /home/oidb/domains/oidb.net/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Taşlardaki Geometri

Taşlardaki Geometri

Mineraller, belli kimyevi terkibi ve muntazam atomik yapısı olan homojen ve ekseriyetle katı cisimlerdir. Canlı organizmadaki hücre gibi, tabiatta mineral, en küçük yapıyı meydana getirir. Mineraller yan yana gelerek kayaları, kayalar dağlan, dağlar da kıtaları teşkil ederler. Tabiatta 2000 çeşit mineral bilinmektedir. Ancak bunlardan çok azı kayaç yapısında bulunmakta (12–15), bir kısmı maden yataklarını meydana getirirken, büyük kısmı arz kabuğunda ve manto İçinde dağılmış durumdadır.

Dünyanın En Derin Sondajı

Dünyanın En Derin Sondajı

Mısır'a hayat veren Nil Kamer Dağı'ndan çıktığı gibi Dicle'nin mühim bir kolu da Van sınırları içinde bir kayanın mağarasından çıkmaktadır. Fırat'ın da mühim bir kolu Diyadin taraflarında bir dağın eteklerinden çıkmaktadır.

Dağların aslının sıvı bir maddenin katılaşmasıyla meydana gelen taslar olduğu fennen sabittir.

Yüzen Dağlar

Yüzen Dağlar

İlmin, kâinat çapındaki hakikatlar adına tesbit ettiği herşey, geleceğin aydınlık dünyaları hesabına, çok uzakları aydınlatan bir projektör vazifesi görmektedir, Bu parça parça ve henüz bir sisteme konamamış bilgiler/ çok yakın bîr gelecekde sisteme girecek ve bakış zaviyelerimize mutlaka tesir edecekdir.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş