sony

warning: Creating default object from empty value in /home/oidb/domains/oidb.net/private_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Disketler tarih oluyor

Neredeyse 30 yıl boyunca dosya ve yazılımları taşıdığımız `floppy` disklerin üretimi durduruluyor. Sony firması, ilk kez 1981 yılında üretmeye başladığı disketleri Mart 2011`den itibaren artık satmayacak. Disketlerin`yavaş ölüm` süreci 1998 yılında Apple firmasının G3 iMac bilgisayarlara disket sürücü koymama kararı almasıyla başladı. Diğer bilgisayar üreticisi firmalar da

Google gözünü TV'ye dikti

Arama motoru sayesinde İnternet reklamcılığının amiral gemisi konumuna gelen Google, şimdi de gözünü televizyona dikti.

Arama motoru olarak yola çıkan ve şu an dünyanın en büyük çevrimiçi hizmet sağlayıcılarından bir tanesi olan Google'ın son icadının "Google TV" olduğu ortaya çıktı. Intel, Sony ve Google'ın ortak çalıştığı bu yeni projede, bir alıcı cihaz vasıtasıyla kullanıcıların TV üzerinden web'de gezmelerini sağlayacak.

Teknoloji devlerinin isim öyküleri

Teknoloji devlerinin isim öyküleri

Onlar teknolojinin dev markaları. Belki bu haberi bile onların ürünlerinden okuyoruz. Peki hiç merak ettiniz mi 'Neden bu isimleri seçmişler':
Kamera, fotoğraf makinesi, LCD, telefon, monitör ve sayacabileceğimiz birçok electronik aletlerde onlardan vazgeçmiyoruz. Çünkü hem sağlamlar hem de şıklar.
Bu dev markaların isimlerinin nereden geldiğini düşündünüz mü hiç?
İşte yanıtı

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş