bellek

warning: Creating default object from empty value in /home/oidb/domains/oidb.net/private_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Fotoğraf arşivlerimizi yedekliyor muyuz?

Yapılan bir araştırma insanların, anılarını canlı tutan fotoğraf arşivlerini yedekleme zahmetine girmediklerini ortaya koydu. Yılların anısını bir anda kaybedenler bile bunu yapmaya yeltenmiyor.

Mozy adlı bir online veri depolama şirketi İngiltere'de yaptığı araştırmada insanların büyük bir çoğunluğunun müzik ya da fotoğraf arşivini asla yedeklemediği sonucuna ulaşıldı.

Disketler tarih oluyor

Neredeyse 30 yıl boyunca dosya ve yazılımları taşıdığımız `floppy` disklerin üretimi durduruluyor. Sony firması, ilk kez 1981 yılında üretmeye başladığı disketleri Mart 2011`den itibaren artık satmayacak. Disketlerin`yavaş ölüm` süreci 1998 yılında Apple firmasının G3 iMac bilgisayarlara disket sürücü koymama kararı almasıyla başladı. Diğer bilgisayar üreticisi firmalar da

R

RAM (Random Access Memory):
Rastgele erişimli bellek. İşlemci tarafından okunup yazılabilen, üzerinde bilgilerin geçici olarak tutulduğu bellek.

Beyin Nasıl Öğreniyor?

Günümüzün başarılı insanı, beyninin her iki yarısını da etkili ve dengeli bir şekilde kullanabilen ve gerektiğinde birinden diğerine kolaylıkla geçebilen insan olarak değerlendiriliyor.

Bir eğitimci olarak, gençlere, bilgi ve tecrübelerimizi aktarabilmemiz için belli kurumların var olması gerektiğinden şüphe etmiyorum. Bu kurumların bir yığın kural ve kanun doğrultusunda idare edilmesi gerektiğine de söyleyecek sözüm yok. Ancak, bir insanın ömrünün en değerli yıllarını geçirdiği eğitim yuvalarındaki öğrenme süreci konusunda, bütün o kurallar ve kanunlar manzumelerini ortaya koyup üzerlerinde derin derin düşünmemiz gerektiğine inanıyorum.

En güvenli USB bellek

Verbatim'den şifre korumalı USB bellek
Verrbatim, verilerinizi doğrudan şifreleyerek güvence altına alan özel USB belleği ile iddialı.

Verbatim hassas dosyalarınızı meraklı gözlerden koruyacak olan USB-Drive Business Secure'ı tanıtıyor. USB bellek 256 Bit gücünde AES algoritması ile şifreleniyor.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş