altın oran yüz

warning: Creating default object from empty value in /home/oidb/domains/oidb.net/public_html/bilim/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Yüzde Altın Oran Nasıl Hesaplanır

Altın oran yüzde nasıl hesaplanır,altın oran hesabı yüz,altın oran nedir,altın oran hesabı
Leonardo Fibonacci'nin, "Altın Oran" ının gizemi çözüldü. Bakalım sizin altın oranınız var mı?

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Öğretim Üyesi matematik profesörü Fikri Akdeniz, ''Altın Oran''ın gizemini çözen kitap yazdı. Akdeniz, "Altın Oran" ın güzelliğin bir simgesi olduğunu vurguladı.

Akdeniz, eski Yunan'dan günümüze yüzyıllar geçmesine karşın, güzellik ve
gerçek arasındaki matematiksel ilişkinin varlığının aynı yoğunlukta kullanıldığını belirterek, ''Bu kitapta, altın oran ile ünlü İtalyan düşünür ve
matematikçi Leonardo Fibonacci'nin Fibonacci sayıları olarak ifade edilen

Altın Oran Nedir

Altın oran nedir,altın oran nasıl hesaplanır,altın oran hesaplama,altın oran nerelerde kullanılır?
Altın oran nedir?

Altın oran, doğada sayısız canlı veya cansız varlıkların şekillerinde veya yapısında bulunan özel bir değerdir. Doğada bir bütünün parçaları arasında gözlemlenen, yüzyıllarca sanat ve mimaride uygulanmış, uyum açısından en yetkin boyutları verdiği sanılan geometrik ve sayısal bir oran bağıntısıdır. Doğada en belirgin örneklerine insan vücudunda, deniz kabuklularında ve ağaç dallarında rastlanır. Platon'a göre kozmik fiziğin anahtarı bu orandır. Altın oranı bir dikdörtgenin boyunun enine olan "en estetik" oranı olarak tanımlayanlar da vardır.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Bilim ile ilgilenir misiniz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş